• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
  Національної академії наук України

  У бібліотеці завжди працювали справжні ентузіасти своєї справи.

  В архівних документах посада завідувача бібліотеки вперше зустрічається з 1945 р. До цього в Інституті була лише посада одного секретаря-бібліотекаря у складі адміністративно-господарчого відділу.

  Відомо, що з 1945 р. бібліотекою завідувала Софія Миколаївна Покровська. Вона сумлінно виконувала службові обов’язки, володіла французькою, англійською, німецькою та українською мовами. С.М. Покровська професійно займалася комплектуванням та впорядкуванням фонду бібліотеки.

  Упродовж 1961–2003 рр. посаду завідувачки бібліотеки обіймала Діамара Степанівна Пшеничникова. За роки роботи вона сформувала висококваліфікований колектив співробітників, зусиллями якого вдалося створити повноцінний сучасний каталог друкованої продукції, автоматизувати основні бібліотечні процеси на базі АБС «Бібліотека 4». Д.С. Пшеничникова особисто підготувала 27 бібліографічних покажчиків, обсягом понад 2800 сторінок. Все це дало змогу науково-технічній бібліотеці Інституту стати однією з кращих в системі НАН України. Досягнення бібліотеки було відзначено Міністерством культури СРСР, Президією НАН України, Держадміністрацією м. Києва. А її керівник Діамара Степанівна Пшеничникова удостоїлася знака “За отличную работу” від Міністерства культури СРСР.

  З 2003-го по 2017 р. колектив очолювала Олена Миколаївна Лавриненко. Вона продовжила курс бібліотеки на інформатизацію. Cаме завдяки її наполегливості у 2013 р., за сприяння голови Інформаційної бібліотечної ради Інституту академіка НАН України І.В. Крівцуна, була придбана нова система автоматизації бібліотек «ІРБІС64». Тоді ж постало питання про здійснення повної ретроспективної каталогізації фонду бібліотеки. За роки завідування О.М. Лавриненко електронний каталог збільшився майже до 10 тис. записів.