• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
  Національної академії наук України

  19 серпня 2020 року пішов з життя всесвітньовідомий український вчений та видатний організатор науки, президент Національної академії наук України, директор Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, академік Борис Євгенович Патон

  19 серпня 2020 року пішов з життя всесвітньовідомий український вчений та видатний організатор науки, президент Національної академії наук України, директор Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, академік Борис Євгенович Патон.

  Борис Євгенович народився 27 листопада 1918 року в Києві в сім’ї відомого вченого Євгена Оскаровича Патона, пізніше засновника Інституту електрозварювання. Влітку 1941 року, після закінчення Київського політехнічного інституту, розпочалася його трудова біографія. Тоді ж почалася його діяльність в Інституті електрозварювання, в якому він пройшов всі сходинки: від молодшого наукового співробітника до директора. Цю посаду Борис Євгенович Патон обійняв у 1953 році та залишався на ній до кінця життя.

  В 1962 році він очолив Академію наук України (зараз – Національна академія наук України).

  Світовий авторитет академіку Борису Євгеновичу Патону принесли різнобічна та надзвичайно плідна наукова діяльність, прагнення спрямувати фундаментальні наукові дослідження на вирішення проблем суспільства. З його іменем пов’язані такі наукові технології, як зварювання під флюсом, електрошлакове зварювання, зварювання у космосі, електрозварювання м’яких тканин та багато інших. Він автор понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів.

  Академік Борис Євгенович Патон був одним із засновників і протягом 20 років беззмінним президентом Міжнародної асоціації академій наук. Також він був почесним президентом Міжнародної інженерної академії, почесним членом Римського клубу, Міжнародної академії технологічних наук, Інституту інженерів з електротехніки та радіоелектроніки тощо. Десятки вітчизняних і зарубіжних університетів обрали академіка Бориса Євгеновича Патона почесним доктором.

  За величезні заслуги перед наукою та державою він удостоєний високих звань і нагород.

  Академік Борис Євгенович Патон – двічі Герой Соціалістичної праці. Він став першим, хто отримав звання Героя України – “За самовіддане служіння науці”.

  Колектив Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона сумує з приводу великої втрати та співчуває рідним, друзям, колегам видатного Вченого.

  Прощання з Борисом Євгеновичем Патоном відбудеться в суботу, 22 серпня, у клубі Кабінету Міністрів України; поховання – на Байковому кладовищі.