• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
  Національної академії наук України

  Національна премія імені Бориса Патона

  16/04/2021

  Національна премія імені Бориса Патона

  15 квітня 2021 року  Верховна Рада України ухвалила закон 5327 «Про внесення змін до статті 11 Закону України “Про державні нагороди”», яким запроваджується Національна премія імені Бориса Патона.

  Реалізація акта матиме позитивний вплив на сферу наукової і науково-технічної діяльності в цілому, оскільки він спрямований на увічнення пам’яті видатного українського вченого, організатора науки академіка Бориса Патона, якому були притаманні відданість своєму покликанню та невтомний творчий пошук, що надихатиме на наукові звершення наступні покоління вчених.

  Борис Патон – державний та громадський діяч, Президент Національної академії наук України з 1962-го до 2020 року, директор Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Національної академії наук України, Герой України, академік. Помер 19 серпня 2020 року, у віці 101 рік.

  Розмір премії визначається кожного року Указом Президента України в установленому порядку.

  Закон розроблено Міністерством освіти і науки за ініціативи Президента України щодо увічнення пам’яті Героя України, видатного українського вченого та організатора науки Бориса Патона.

  Більше можна знайти на https://mon.gov.ua/ua/news/nacionalna-premiya-imeni-borisa-patona-verhovna-rada-uhvalila-zakon

  Новини

  Коментувати

  Your email address will not be published. Required fields are marked *