• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
  Національної академії наук України
  04/08/2022

  Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона посилює міжнародну співпрацю з німецькими колегами

  Директор Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона академік НАН України Ігор Крівцун та учений секретар Інституту кандидат технічних наук Ілля Клочков відвідали з робочим візитом Федеральний Інститут досліджень та випробувань матеріалів (Bundesanstalt für Materialforschung und -prüfung) у Берліні (Німеччина).

  Федеральний Інститут досліджень та випробувань матеріалів є вищим науково-технічним інститутом, який підпорядковується Федеральному міністерству економіки та захисту клімату Німеччини. Інститут займається дослідженнями та розробками у галузі матеріалознавства, хімії, захисту навколишнього середовища і безпеки. Він складається з 11 департаментів та нараховує близько 1700 співробітників.

  Під час візиту гості ознайомились з діяльністю Департаменту 9 – Безпеки конструкцій. Приймав гостей особисто керівник Департаменту професор Томас Бьоллінгхаус, який нещодавно був обраний новим президентом Міжнародного інституту зварювання, а також співробітник цього Департаменту доктор Андрій Гуменюк.

  Керівництво Інституту електрозварювання відвідало дві зварювальні лабораторії. Особливу зацікавленість викликала технологія лазерного зварювання з новим лазером потужністю 60 кВт, який було введено в експлуатацію лише декілька днів тому.

  У ході розмови академік Ігор Крівцун поінформував німецьких колег про статус та структуру Інституту електрозварювання, основні напрями його наукових досліджень і науково-технічних розробок.

  Він також розповів про виклики, що постали перед науковою спільнотою України в умовах повномасштабної агресії рф, а також втрати, яких зазнала Національна академія наук України.

  Йшлося й про перспективи спільних дослідницьких проектів Федерального Інституту досліджень та випробувань матеріалів та Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона.

   

  Новини