• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
  Національної академії наук України
  10/02/2022

  СТВОРЕННЯ НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИХ ЦЕНТРІВ ПЕРЕДОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

  8 лютого 2022 року, відбулася стартова зустріч у межах проєкту зі створення німецько-українських центрів передових досліджень за участю понад 100 українських та німецьких вчених та державних службовців. Захід організовано Федеральним міністерством освіти та наукових досліджень Німеччини та Міністерством освіти і науки України.

  «Україна визначила стратегічний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, і я хотів би наголосити на важливості кроків, пов’язаних із науково-технічним співробітництвом України та Німеччини. Міністерство освіти і науки України в лютому 2021 року затвердило оновлену Дорожню карту інтеграції науково-інноваційної системи до Європейського дослідницького простору. Наразі МОН продовжує працювати над пріоритетними задачами та цілями Дорожньої карти та над досягненням визначених показників», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов.

  Під час заходу було презентовано 12 проєктів створення міжнародних центрів передових досліджень, які будуть проходити стадію інкубації протягом найближчого року. В 2023 році буде відібрано до 4 проєктів, які отримають фінансову підтримку Німеччини на подальшу розбудову загальним обсягом близько 10 млн євро.

  Центри стануть унікальними дослідницькими інфраструктурами в Україні, розвиток яких очолять передові вчені з Німеччини. Декілька років учені працюватимуть над розвитком наукових шкіл на базі цих центрів та будуть проводити дослідження разом з українськими колегами, формувати ідеї майбутніх міжнародних наукових проєктів, які будуть реалізовані в Україні.

  В ході заходу було детально обговорено перспективи центрів у нових конкурсах програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програми «ERASMUS+».

  Детальніше…

  Новини