• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
  Національної академії наук України
  04/06/2022

  Засідання вченої ради Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона, присвячене 100-річчю від дня народження академіка НАН України Володимира Костянтиновича Лебедєва (АНОНС)

  6 червня 2022 року о 14:00 відбудеться засідання вченої ради Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона, присвячене 100-річчю від дня народження видатного ученого в галузі електрозварювання, електротермії та перетворення електричної енергії, заступника директора Інституту електрозварювання у 1970-94 рр. академіка НАН України Володимира Костянтиновича Лебедєва.

  Академік В.К.Лебедєв, 1987 р.

  Протягом багатьох років він працював в Інституті електрозварювання. Учень Євгена Оскаровича, сподвижник і товариш  Бориса Євгеновича Патона,  Володимир Костянтинович зробив значний вклад у  прогрес зварювальної науки і техніки, підготовку  науковців і інженерів, становлення і розвиток Інституту електрозварювання як всесвітньо знаної, провідної наукової установи.

  На початку великого шляху. Майбутні академіки  В.К.Лебедєв, Д.А.Дудко, Б.Є.Патон  (зліва направо)у конструкторському відділі ІЕЗ, 1950 р.

  Його діяльність як талановитого вченого і організатора науки – це яскрава сторінка  в  історії розвитку зварювальної  науки і техніки. Володимир Костянтинович залишив велику науково-технічну спадщину та підготував багато учених, докторів і кандидатів наук, талановитих інженерів, які  примножують добру славу Інституту. Його плідна наукова і науково-організаційна  робота будуть надихати наступні покоління патонівців.

  Академік В.К.Лебедєв (ліворуч) вітає директора ІЕЗ ім. Є.О.Патона НАН У країни академіка Б.Є.Патона  з 60-річчям, 1978 р.

  Під час засідання будуть заслухані доповіді про життєвий, творчий шлях та особисті спогади про видатного ученого.

  Новини