• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
  Національної академії наук України
  20/05/2022

  Вручено нагороди першим лауреатам Національної премії України імені Бориса Патона

  19 травня 2022 року у Великому конференц-залі НАН України відбулася урочиста церемонія вручення державних нагород лауреатам Національної премії України імені Бориса Патона.

  Нагороджені стали першими, хто отримав цю премію після її заснування.

  Серед лауреатів – науковці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона.

  У складі авторських колективів премійованих робіт:

  • учений секретар Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона кандидат технічних наук Ілля Клочков;
  • провідний науковий співробітник Відділу міцності зварних конструкцій Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона кандидат технічних наук Сергій Соловей;

  – за роботу “Фізичні основи та інноваційні технології ультразвукового оброблення матеріалів”

  • науковий співробітник Відділу міцності зварних конструкцій Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона кандидат технічних наук Маріанна Димань.

  Нагороди було присуджено Указом Президента України Володимира Зеленського від 16 грудня 2021 р. №660/2021 на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки. (https://www.president.gov.ua/documents/6602021-40957?fbclid=IwAR3pqxMBfOWtIr_qb9lObyoM3Sllr0L3I8V9nz7pbswMItJxfD8TVYnqpI0)

  Щиро вітаємо лауреатів з присудженням цієї високої нагороди та бажаємо їм творчої наснаги і подальших професійних успіхів на благо України!

  Довідково.

  15 квітня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон № 1399-IX «Про внесення змін до статті 11 Закону України „Про державні нагороди України“». Цим документом Державну премію України в галузі науки і техніки було перейменовано на Національну премію України імені Бориса Патона задля увічнення пам’яті видатного українського вченого та організатора науки, державного та громадського діяча, Президента НАН України, директора Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Національної академії наук України, Героя України академіка Бориса Патона, а також відзначення на державному рівні діячів науки за значний внесок у розвиток вітчизняної наукової сфери.

  18 листопада 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, яким затвердив опис та малюнок Почесного знака лауреата Національної премії України імені Бориса Патона та опис Диплома лауреата. Установлено, що у 2021 році присудження Національної премії України імені Бориса Патона здійснюється за результатами конкурсу, проведеного Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки відповідно до Положення про Державну премію України в галузі науки і техніки.

  Указами Президента України від 16 грудня 2021 року №№660/2021, 661/2021 Національну премію України імені Бориса Патона присуджено 15 роботам (з них 4 роботам, що становлять державну таємницю).

  Новини