Із доповіддю на заході виступив заступник директора Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона академік НАН України Леонід Лобанов
30 листопада 2021 року відбувся Міжнародний симпозіум «Патонівські наукові традиції в світлі нових викликів сучасній науці», присвячений 103-й річниці від дня народження академіка НАН України Бориса Євгеновича Патона.
Із вітальними словами до учасників звернулись Президент Національної академії наук України академік НАН України Анатолій Загородній, віцепрезидент Національної академії наук України академік НАН України Вячеслав Богданов та керівник Міжнародної асоціації академій наук Володимир Гусаков.
У симпозіумі взяли участь вітчизняні та зарубіжні учені та організатори науки, представники Національної академії наук України, президенти національних галузевих академій наук України, президенти Академій наук Республіки Казахстан, Грузії та Киргизької Республіки.
Із доповіддю «Патонівські засади розвитку науки і техніки» на заході виступив заступник директора Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона академік НАН України Леонід Лобанов.
Він зазначив, що визнання й світовий авторитет принесли Борису Євгеновичу різнобічна, надзвичайно плідна наукова та інженерна діяльність, прагнення спрямувати фундаментальні наукові дослідження на виклики часу і вирішення проблем суспільства.
Леонід Лобанов розповів, що Борис Патон у своїй діяльності керувався принципом, що «наука повною мірою повинна реалізовувати себе як безпосередня продуктивна сила». Саме за такою концепцією він і побудував роботу Інституту електрозварювання – поєднання постановки і рішення наукових і практичних задач.
Ще глибше талант Бориса Євгеновича як організатора науки розкрився на посту Президента Національної академії наук України. Під його керівництвом була розроблена структура Академії, прийнято новий статут, було створено десятки нових наукових інститутів, організацій, унікальна і потужна науково-дослідна база, розвинулися нові форми зв’язку науки і виробництва.
Підсумовуючи академік Леонід Лобанов зазначив, що започатковані в Академії Борисом Євгеновичем Патоном інноваційні засади розвитку науки і економіки України продовжуються і сьогодні. Зокрема, успішно виконується великий комплекс досліджень і розробок технології, обладнання і матеріалів за програмою «Ресурс». Надзвичайно плодотворна, науково-організаційна і державна діяльність Бориса Євгеновича будуть надихати наступні покоління українських учених. А його прізвище назавжди залишиться у ряду визначних діячів світової науки.