• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
    Національної академії наук України
    22/11/2022

    В Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона обговорили роль новітніх технологій зварювання у післявоєнному відновленні України

    17 листопада 2022 року в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України відбулася конференція «Зварювання та технічна діагностика для відновлення економіки України».

    Захід проходив у змішаному форматі (онлайн та офлайн) та об’єднав науковців і фахівців, які працюють у різних галузях зварювання, матеріалознавства, технічної діагностики та неруйнівного контролю. У конференції взяли участь  представники Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, Фізико-механічного інституту ім.Г.В.Карпенка НАН України, ТОВ «Патон Інтернешнл», Національного університету «Львівська політехніка», ДП «Міжнародний центр електронно-променевих технологій Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України», Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», ДП «Антонов», Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова тощо.

    Відкрив захід директор Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона академік НАН України Ігор Крівцун.

    У вступному слові він зазначив, що у нинішніх умовах життєвоважливим і актуальним завданням є підготовка і реалізація програми післявоєнного відновлення та подальшого розвитку економіки нашої держави. І тут вагомий внесок мають зробити вчені та фахівці в галузі зварювання, спеціальної електрометалургії, технічної діагностики та неруйнівного контролю.

    Академік Ігор Крівцун також наголосив, що сьогодні зварювальна наука України має потужний потенціал, який може бути задіяний у відновленні країни. Також великим є обсяг робіт з визначення ступеня зношеності, пошкодження металевих конструкцій різного призначення, визначення першочерговості проведення відновлювальних робіт щодо об’єктів критичної та соціальної інфраструктури.

    Під час конференції було заслухано 12 пленарних доповідей, присвячених таким напрямам зварювального виробництва та суміжних технологій, як дугове зварювання, електронно-променеві технології, 3D друк, зварювальні матеріали та обладнання, технічна діагностика, неруйнівний контроль тощо. Також під час роботи конференції можна було ознайомитися із 65 стендовими доповідями, які відображали результати широкого спектру досліджень і розробок у цих галузях.

    Новини