• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
  Національної академії наук України
  13/10/2021

  УКРАЇНА ПРИЄДНАЛАСЯ ДО ПРОГРАМ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» ТА «ЄВРАТОМ»

  12 жовтня 2021 року на 23-му Саміті Україна – Європейський Союз було офіційно підписано Угоду про участь України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії «Євратом».

  Від імені України, за розпорядженням Президента України Володимира Зеленського, підписантом став Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Від Європейського Союзу та Європейського співтовариства з атомної енергії – Віцепрезидент Європейської Комісії, Високий представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

  Після завершення всіх внутрішньодержавних процедур, необхідних для ратифікації Угоди, українські вчені, інноватори та підприємці можуть мати доступ до всіх інструментів підтримки та залучати грантові кошти для реалізації спільних міжнародних проектів Програм «Горизонт Європа» та «Євратом».

  Реалізація Програм створить необхідні передумови для становлення України як впливової європейської держави, шляхом розширення міжнародного науково-технічного співробітництва, створення сприятливих умов для здійснення науково-дослідницької діяльності,  комерціалізації розробок, розбудови національної інноваційної сфери та розвитку співробітництва з європейськими країнами у питаннях визначення актуальних напрямів наукових та інноваційних досліджень.

   

   

  За матеріалами https://mon.gov.ua/ua/news/ukrayina-priyednalasya-do-program-gorizont-yevropa-ta-yevratom

  Новини ,