• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
  Національної академії наук України
  05/05/2022

  Співробітники Дослідного конструкторсько-технологічного бюро Інституту електрозварювання ім. Є.О Патона постачають українським військовослужбовцям сучасні високотехнологічні оптичні прилади

  З початком військової агресії Росії проти України, співробітники ДП «Дослідне конструкторсько-технологічне бюро Інституту електрозварювання ім. Є.О Патона НАН України» за допомогою німецьких колег налагодили співпрацю з німецьким підприємством Nachtsichttechnik Jahnke, яке спеціалізується на виробництві сучасних високотехнологічних оптичних приладів.

  Вони закуповують продукцію цього підприємства та передають військовослужбовцям Збройних сил та спеціальних підрозділів України.

  Також Дослідне конструкторсько-технологічне бюро спільно з фахівціями Інституту електрозварювання ім. Є.О Патона займаються адаптацією та навчанням персоналу для роботи з обладнанням закордонних постачальників. Зокрема проводять навчання операторів, знаходять рішення для оптимізації використання оптичних приладів підприємства Nachtsichttechnik Jahnke для успішного їх застосування у Збройних силах України.

  Всі отримані прилади проходять випробування у бойових умовах. І висновки фахівців, які працювали з цими приладами – найпозитивніші. Без перебільшення ці прилади рятують життя наших воїнів та активно допомагають досягти нашої спільної мети – перемоги.

  Отож, для потреб Збройних силах України передано:

  • 16 пристроїв JAHNKE THERMAL II. Можливість налаштування необхідних інформативних параметрів у меню та зміни їх в залежності від конкретних умов дуже полегшують виконання бойових завдань. Окремо слід зазначити можливість роботи з мобільними пристроями через Wi-Fi, що забезпечує організацію дистанційного спостереження за територією без ризику ураження оператора. Із застосуванням додаткових джерел живлення (power bank) стеження за супротивником проводиться цілодобово;
  • прилад нічного бачення DJ8 NSV з інфрачервоною лампою;
  • прилад нічного бачення DJ-8 1×25, який використовується разом із кріпленням на голову. Досить ефективний на невеликих дистанціях і за наявності незначного світла та у сутінках;
  • оптичний приціл Jahnke Noctis 1-6×28 передано до снайперського підрозділу.

  ІЕЗ ім. Є.О. Патона та ДП ДКТБ ІЕЗ ім. Є.О.Патона НАН Украї щиро вдячні підприємству Nachtsichttechnik Jahnke і сподіваються на продовження плідної  співпраці для максимально оперативного постачання обладнання до військових підрозділів, що перебувають у зоні активних бойових дій, і дуже потребують сучасних високотехнологічних оптичних приладів.

  Новини ,