Співробітництво з Міжнародним інститутом зварювання та Європейською федерацією зварювання
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України (ІЕЗ) є членом Міжнародного інституту зварювання (МІЗ) та Європейської федерації зварювання (ЄФЗ) з 1993 року.
У 2017 році ІЕЗ продовжував своє членство у згаданих міжнародних організаціях через участь в комісіях, комітетах і дослідних комісіях МІЗ та ЄФЗ. Через участь в цих організаціях ІЕЗ ім. Є.О. Патона долучений до участі в розробці нових стандартів в галузі зварювання та споріднених процесів. Це дає можливість впливати на глобальне узгодження стандартів в інтересах промисловості.
Варто зазначити, що протягом звітного року Інститут доклав багато зусиль, щоб відновити нагородження визначних науковців в галузі розробки інноваційних технологій зварювання та їх практичного використання в різних галузях.
Так, 05 червня 2017 року в м. Шанхай (КНР) розпочалася ювілейна 70-та Генеральна Асамблея Міжнародного інституту зварювання, в якій взяли участь 1153 науковці з 43 країн світу. В ході засідання Асамблеї відбулася церемонія нагородження професора Іосінорі Хірати (Університет м. Осака) Призом імені Євгена Патона за його плідну діяльність в галузі зварювання, розвиток технологій та освітянську роботу. Від імені Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона Приз, диплом і пам’ятну медаль вручив директор Китайсько-українського інституту зварювання ім. Є.О.Патона д.т.н. Коржик В.М.
Варто зазначити, що співпраця з ЄФЗ здійснюється паралельно зі співпрацею з МІС й більше спрямована на професійну підготовку, підвищення кваліфікації та атестацію в галузі зварювання через постійну участь співробітників відповідних підрозділів ІЕЗ у комісіях Європейської федерації зварювання.
Важливість цих кроків Інституту на міжнародній арені значна кількість дво- та багатосторонніх проектів, обмін делегаціями тощо.
Така діяльність ІЕЗ ім. Є.О. Патона, що спрямована на розвиток міжнародної співпраці, допомагає входженню науковців в міжнародний науковий простір та зміцнює міжнародний імідж як Інституту, так і України в цілому. Ефективність членства в МІС та ЄФЗ могла бути вищою за умов виділення відповідних коштів для участі в усіх чи більшості засідань згаданих організацій. Підвищення ефективності міжнародної наукової співпраці України передбачає активізацію взаємодії з регіональними організаціями, участь у реалізації багатосторонніх проектів, інтенсифікацію співпраці у нових форматах співробітництва тощо. Для забезпечення такого рівня міжнародної співпраці необхідно проведення низки заходів за цим напрямом роботи в Україні, а саме: проведення конференцій, круглих столів, симпозіумів, збільшення кількості міжнародних інноваційних проектів та програм ініційованих Україною.
ЛАУРЕАТИ МІЖНАРОДНОГО ПРИЗУ
ІМЕНІ ЄВГЕНА ПАТОНА
2002 р. європейський інженер Уейн Томас (Велика Британія)
2003 р. проф. Уїльям Лукас (Велика Британія)
2004 р. д-р Нобутака Юріока (Японія)
2005 р. проф. Джон Норріш (Австралія)
2006 р. д-р Алан Сандерсон (Велика Британія)
2007 р. д-р Пінгша Донг (США)
2009 р. проф. Шанг Янг Лін (Китай)
2010 р. д-р Карл Д. Лундін (США)
2011 р. проф. Вольфганг Фріке (Німеччина)
2012 р. д-р Майкл Шесни (США)
2013 р. д-р Адольф Ф. Хоббахер (Німеччина)
2017 р. проф. Йошінорі Хірата (Японія)
2018 р. проф. д-р інж. Уве Райзген (Німеччина)
2019 р. проф. Девід Олсон (США)