Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона – серед організаторів заходу
2 червня 2022 року в межах лекторію «Наукові зустрічі» відбудеться онлайн-лекція ««Вогняний шов» Євгена Оскаровича Патона».
Лектор – аспірант кафедри «Зварювання» НТУ «ХПІ» Павло
Ситников.
Координатори лекції:
– учений секретар Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України кандидат технічних наук Ілля Клочков;
– старший науковий співробітник Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України
кандидат історичних наук Сергій Жабін.
У найтяжчі роки Другої світової війни Євген Оскарович Патон здійснив трудовий подвиг, створивши у найскладніших умовах механізоване зварювальне виробництво корпусів танків, міцно з’єднавши їх броню «вогняним швом».
Використання розробленої технології зварювання зіграло важливу роль для забезпечення достатньї кількості першокласних бойових машин – прославлених танків Т-34, самохідних артилерійських установок та боєприпасів. Лише на танковому заводі ім. Комінтерну за допомогою патонівських автоматів для зварювання під флюсом було створено 2400 кілометрів шва, а випуск машин до кінця війни склав 35 тисяч одиниць бойової техніки.
Як склалося, що проживши велике життя, створивши цілу школу та отримавши широке визнання у мостобудуванні, Євген Оскарович Патон несподівано начебто «зраджує» своїй справі і віддає всі свої сили новому дітищу – електрозварюванню?
Які передумови поклали початок цьому? Як же став зразком служіння своєму народові Євген Оскарович Патон? Як вдалося йому зробити такий видатний внесок одночасно у дві галузі науки і техніки – електрозварювання та мостобудування?…
Відповісти на ці питання, і не лише на них в межах «Наукові зустрічі \ Scientific meetings» спробує організатор серії харківських наукових семінарів «Патонівська школа та науково-технічний прогрес», аспірант кафедри
«Зварювання» НТУ «ХПІ» Павло Ситников.
Початок о 20:00, орієнтовна тривалість – 1 година.
ID: 895 0873 3454
Link:
https://us02web.zoom.us/j/89508733454?pwd=U0QzUlNJNDQ2bnRiOTMzcmYvWHVnUT09
Pass: 763889
Вхід вільний. Запрошуються всі бажаючі!