Науковці Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона взяли участь у дводенному семінарі з впровадження програм захисту даних у науково-дослідних установах України для запобігання передачі технологій, що можуть бути використані при розробці зброї масового ураження або технологій подвійного призначення.
Семінар був організований Представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні (CRDF Global) за спияння Офісу колективного зменшення загроз Державного департаменту США та Міністерства освіти і науки України.
У ньому взяли участь представники українських науково-дослідних інститутів, університетів, державних інституцій.
Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона на заході представили учений секретар кандидат технічних наук Ілля Клочков та завідувач Відділу зварювання пластмас доктор технічних наук Максим Юрженко.
![](https://paton.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/image9-1024x802.jpeg)
Під час панельних дискусій, практичних вправ та неформального спілкування всі учасники мали змогу поділитися власним досвідом запобігання можливим загрозам та запровадження механізмів захисту даних під час наукових досліджень у своїх організаціях.