• Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
    Національної академії наук України
    21/09/2023

    Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона представив свої розробки на найбільшій міжнародній виставці у галузі зварювання

    Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України взяв участь у виставці Schweissen & Schneiden 2023, яка проходила у м. Ессен (Німеччина) з 11 по 15 вересня.

    Schweissen & Schneiden – найбільша міжнародна виставка у галузі зварювання, різання та інженерії поверхні. Вона проходить лише раз на 4 роки і збирає представників провідних компаній у цій галузі з усього світу.

    Цього року свої інновації на заході продемонстрували близько 800 компаній із 40 країн світу. Особлива увага на виставці була приділена інноваційним підходам до зварювання під водою. Ця технологія стає все більш важливою для видобувної промисловості у прибережних зонах. Відвідувачі виставки мали змогу наживо побачити процес зварювання під водою. З огляду на проблему зміни клімату велике значення було приділено захисту узбережжя – ще однієї проблеми, яка відіграє ключову роль у підводних технологіях.

    Також фокус експозицій був зосереджений на застосуванні цифрових технологій, штучного інтелекту у зварюванні, а також нових тенденціях для безпечного зварювання – зменшення шкідливих викидів у повітря під час зварювальних робіт.

    Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона разом з компанією PATON INTERNATIONAL – єдині, хто представляв Україну на цьому заході. Саме завдяки зусиллям наших науковців прапор нашої держави майорів на такій знаковій події у світі зварювання.

    Інститут на заході представили: директор – академік Ігор Крівцун, заступники директора – члени-кореспонденти Віктор Шаповалов та Сергій Максимов, учений секретар – кандидат технічних наук Ілля Клочков, завідувач відділу доктор технічних наук Ганна Полішко, завідувач відділу кандидат технічних наук Євген Шаповалов, старший науковий співробітник кандидат технічних наук Віктор Савицький, наукові співробітники Сергій Глушак та Дмитро Коваленко, а також очільник Видавничого дому «Патон» – кандидат фізико-математичних наук Олександр Зельніченко.

    Інститут електрозварювання на виставці продемонстрував новітні технології та обладнання для контактно-стикового, електрошлакового, електронно-променевого, дугового зварювання, зварювання в космосі, під водою та багато іншого.

    Зокрема, були представлені машини (стаціонарні та мобільні), що входять до складу рейкозварювальних комплексів. Вони виробляються у кооперації з підприємствами-партнерами Інституту електрозварювання. Машини у своїй роботі реалізують унікальну розроблену в Інституті технологію стикового зварювання оплавленням рейок високої зносостійкості, яка забезпечує властивості зварних з’єднань відповідно до вимог стандартів України та ЄС.

    Представлено обладнання для електронно-променевого зварювання, що розробляється науковцями, збирається власними силами на промисловому майданчику Інституту. Таке обладнання дозволяє зварювати деталі газотурбінних двигунів, силового каркасу літаків та інших деталей складної конфігурації і широкого діапазону товщин. Вони забезпечують надвисокий рівень якості з’єднання, в тому числі хімічно активних металів (алюміній, магній і особливо титан).

    Був експонований і новітній автоматизований прилад для визначення залишкових напружень на основі використання лазерної інтерферометрії. Цей прилад відкриває нові можливості у вимірюванні та аналізі напруженого стану у матеріалах. За допомогою цієї технології можна точно визначити стан матеріалу та робити більш надійні розрахунки міцності та працездатності конструкцій.

    Також на виставці був представлений ручний електронно-променевий інструмент для зварювання та споріднених процесів у відкритому космосі. Дане обладнання має велику потужність 2,5 кВт, що дозволяє зварювати алюмінієві сплави товщиною до 8 мм, а також титанові сплави товщиною до 4 мм. Окрім електронно-променевої гармати до інструменту входить електро-магнітна фокусуюча система, що дозволяє отримати промінь діаметром до  1 мм.

    Чималий інтерес серед відвідувачів і учасників виставки викликали системи технічного зору, розроблені в Інституті електрозварювання. Вони призначені для автоматизації, в першу чергу, зварювальних процесів і мають необхідний рівень захищеності як від оптичного випромінювання зварювальної дуги, так і електромагнітних перешкод, що створюються дугою і зварювальними кабелями. Кожна з представлених систем є високотехнологічною і по-своєму унікальною, що дає ряд переваг і підвищує конкурентоспроможність вітчизняних розробок.

    Новини